EV DIŞI TÜKETİM ÜRÜNLERİ VE TEDARİKÇİLERİ BULUŞUYOR!

CNR PACKAGING


CNR Ambalaj is concurrently held with CNR FOOD Istanbul Food and Beverage, Food Processing, Storage and Logistics Fair” and EDT Expo Istanbul “5th Foodservice and Suppliers Fair”. At CNR Ambalaj Fair, Exhibitors will get the chance to meet key decision makers. 85% of visitors are decision makers in purchasing, 75% are high level final decision makers. Organized by CNR Expo, Ambalaj Istanbul Packaging, and Labeling and Boxing Products & Machinery Fair takes place at CNR EXPO Yesilkoy, Istanbul allowing the packaging industry to showcase its expertise and customer service to buyers from all around the world. The tremendous range of international suppliers and manufacturers offer competitive prices and top-quality services, enabling buyers to wrap up beneficial trading partnerships with private label producers. For exhibitors, it is a unique opportunity that cannot be missed to showcase their exclusive products to the global audience. CNR AMBALAJ ISTANBUL will be a global event contributing to the entire value chain of packaging industry. It offers an integrated platform consisting of owners, marketing leaders, manufacturers, retailers, distributors and other personnel to get the most comprehensive insight on packaging market. CNR AMBALAJ creating a B2B platform for the Packaging Industry for machines, networking and learning innovative techniques for running business and develop international exposure. Position your brand in the fast growing market! Located at the heart of Eurasia region, Turkey is in the crossroads of 68% of packaging industry. Turkey itself consumes 5.5 million tons of packaging only in 2015. CNR Ambalaj provides a unique opportunity to position your brand in a continuously growing market. Generate Top Quality Visitors from All Around the World! CNR Ambalaj offers the industry’s premier tradeshow experience in Eurasian territory that welcomes over thousand senior level professionals via tailor made hosted buyer delegation program from Gulf, Middle East, Northern Africa, CIS Countries and Eastern Europe. Reach over a billion consumers! CNR Ambalaj is placed in Istanbul where the economy of Turkey flows and heart of the trade beats. Turkey’s packaging products are mainly exported to the European Union countries, Eastern Europe, Middle East and CIS countries with an access to over billions of consumers via surrounding markets in less than 2 hours of flight distance.


EDT - EV DIŞI TÜKETİM VE TEDARİKÇİLERİ BULUŞMASI ile CNR FOOD İSTANBUL ve CNR AMBALAJ fuarları aynı tarihte, aynı çatı altında bir arada düzenleniyor. Türkiye’de ilk kez gıda, ev dışı tüketim ve tedarikçileri ve ambalaj sektörlerinin eş zamanlı olarak buluşması katılımcı firmaların yanı sıra ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacak. 20-23 Eylül tarihleri arasında CNR Expo Yeşilköy’de hayata geçecek olan organizasyonda ev dışı tüketim sektörlerine dair her şeyi bulmak mümkün olacak. CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık ve ETÜDER (Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği) tarafından organize edilen EDT – Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Buluşması ile ev dışı tüketim sektörüne ivme kazandırarak sektörün daralan iş hacmi için fırsatlar sunması hedefiyle düzenleniyor. Bu büyük buluşmada, ev dışı tüketim sektörünün önde gelen markaları 4 gün boyunca en yeni ürünlerini sergileyecekler. Yeni iş ortaklıklarına zemin oluşturacak olan bu platformda, yeme içme ve satın alma müdürleri, mutfak şefleri, işletme sahipleri ve üst düzey yöneticiler, işletmeleri için en uygun ürün ve hizmetleri yakından tanıma imkanı bulacaklar. Profesyonel ziyaretçi kitlesi ile birebir görüşmeler yapacak olan katılımcı firmalar ticari hedeflerine EDT buluşmasında ulaşacaklar. Aralarında İran, Irak, Libya, Birleşik Arap Emirlikleri, Sudan, Cezayir, Tunus, İtalya, Yunanistan, Almanya, İngiltere, KKTC, Azerbaycan, Rusya ve Malezya başta olmak üzere 84 ülkeden ziyaretçinin beklendiği bu büyük buluşmada, gastronomi ve mutfak kültürü alanlarında birbirinden renkli yarışmalara da hayata geçirilecek. Organizasyon kapsamında düzenlenecek yarışmalarda Türkiye’nin seçkin otel, restoran ve pastanelerinin mutfak ekipleri ve üniversiteli şef adayları hünerlerini yarıştıracak.


Details

Organizer:
İstanbul Fuarcılık A.Ş.

City:
Sanliurfa

Venue:
CNR EXPO

Address:
Cnr Ekspo Fuar Merkezi Yeşilköy-Bakırköy- İstanbul

Duration:
09/20/2017 - 23-09-2017

Visiting Hours:
10:00 - 19:00

Email:
tufan.vardar@cnr.net

Telephone:
+90 212 465 74 74

Website:
http://edt.cnrfoodistanbul.com/

Industry Focus:

Witness the Newest Trends in Packaging Industry at CNR Ambalaj 2017! Packaging manufacturers are continuously investing in innovation both in terms of design and the materials, considering the demographic and lifestyle changes of region’s population convenience will likely continue to be the most important feature and crucial to be integrated into packaging to become more competitive. Elegance, Simplicity, Lightweight Design and Multipack Food, Ready to Go Consumption, Smaller Portions, Attractive and Convenient Design Health & Beauty, Energizing Color and Shape, Convenient Forms Industrial Packaging Alternative Markets and Materials, Structural Designs, Lightweight and Protective Materials Barrier Protection, Printing Quality, Easy Storage, Reusable and Recoverable.


Dinamik ve büyüme yönünde istikrarlı yapısı ile uluslararası kimliği ön planda olan ve her geçen yıl büyümesini sürdüren en geniş kapsamlı organizasyon. Horeca dünyasındaki en son ürün ve trendlerin bir araya getiren en önemli ticari platform. Kalite ve çeşitlilik açısından rakipsiz. Geniş katılımcı profili ile yeni iş fırsatları yakalama, yeni işbirlikleri kurma imkânı. Sektörde faaliyet gösteren dernek, federasyon, STK, ve üniversitelerle bir arada olma fırsatı.

Products Focus:

Farm Equipment Manufacturers Members of the Food Production Industry Procurers of Hotels and Hotel Equipment Members of the Electronic Manufacturing Industry Manufacturers of Construction Materials Members of the Fresh Produce Industry Members of the Pharmaceutical Production Industry Manufacturers of Cosmetics and Cleaning Materials Manufacturers of the Automotive Side and Spare Parts Industry Members of the Footwear Production Industry Manufacturers of the Furniture and Furniture Side Industry Manufacturers of Plastic Materials Manufacturers of Gifts and Accessories Complimentary Product Manufacturing Sector Stationary Product Manufacturing Sector Printing House Sector Shopping Mall Management Purchasers for Department Stores Industrial Designers


Genel Dağıtım Firmaları Otel, Turistik Tesis Satınalma Departmanları Restoran ve Restoran Zincirleri Taze Sebze Meyve Toptancıları Catering Şirketleri Pastane ve Pastane Zincirleri Fast Food Zincirleri Hastane Satınalma Departmanları Banka Satınalma Departmanları Özel İşletme Satınalma Departmanları Üniversiteler, Okullar Satınalma Müdürlükleri Askeri Birlikler Satınalma Yetkilileri ve Daire Başkanları Tüm Kamu Kurum ve KuruluşlarıContact us