iSTANBUL JEWELRY SHOW

iSTANBUL JEWELRY SHOW


The Istanbul Jewelery Fair, prepared by 32 year experienced organizers, offers unique networking and business opportunities as a leading fair in the jewelery industry for jewelry experts from Eastern Europe to North Asia, North Africa, CIS countries to the Middle East. The Istanbul Jewelry Show has a major role in creating new business connections and expanding new markets to promote new products for companies. Turkey is one of the top five global jewelery leaders in both import and export as well as gold jewelry production and consumption.
 


32 yıldır kesintisiz deneyimli organizatörler tarafından hazırlanan İstanbul Mücevher Fuarı, Doğu Avrupa'dan Kuzey Asya'ya, Kuzey Afrika'ya, CIS ülkelerinden Ortadoğu'ya mücevher uzmanları için mücevher sektöründe lider bir fuar olarak benzersiz bir ağ ve iş fırsatları sunuyor. İstanbul Takı Şovu, yeni iş bağlantıları yaratmada ve şirketler için yeni ürünler teşvik etmek için yeni pazarları genişletmede büyük bir role sahiptir. Türkiye, hem altın takığı üretimi hem de tüketiminin yanısıra ithalat ve ihracat alanlarında, en iyi 5 ülke arasında sıralanan küresel mücevher liderlerinden biridir.


Details

Organizer:
UBM Rotaforte International Fairs Inc.

City:
Istanbul

Venue:
CNR Expo

Address:
Bab-i Ali Cad. No:9 K:3/4 Molla Fenari Mah. Cagaloglu Fatih 34120

Duration:
10/12/2017 - 10/15/2017

Visiting Hours:
11:30 - 19:00

Email:
sales-ijs@ubm.com

Telephone:
902125190719

Website:
www.ubmrotaforte.com

Industry Focus:

Diamond and Precious and Semi-Precious Stone Jewelery, Pearl Jewelery, Gold / Platinum Jewelery, Watch, Diamond, Precious, Semi Precious and Synthetic Stones, Precious Metals, Pearls, Monuments, Showcase Materials, Machinery, Tools, Safety Equipments, Jewelery Software , Silver Jewelery and Household Goods, Refinery, Sectoral Media, Associations and Institutions.


Pırlanta ve Değerli / Yarı Değerli Taşlı Takılar, İncili Takılar, Altın / Platin Takılar, Saat, Pırlanta, Kıymetli, Yarı Kıymetli ve Sentetik Taşlar, Değerli Metaller, İnci, Montür, Vitrin Malzemeleri, Makine, Alet-Edevat , Güvenlik Gereçleri, Kuyumcu Yazılımları, Gümüş Takılar ve Ev Eşyaları, Rafineri, Sektörel Medya, Dernek ve Kurumlar

Products Focus:

international jewelry


uluslararası takıContact us