OYUNLAR HAFTASI İSTANBUL

OYUNLAR HAFTASI İSTANBUL


CNR Games Week Istanbul is preparing to become the biggest game platform of the region. New games and new technologies will meet tens of thousands of ambitious gamers during the fair. The event will also feature game development seminars, technology presentations, B2B bilateral business talks and workshops at the event, which will be the scene for the fighting challenges with Cosplay contests and E-Sports tournaments.


CNR Oyunları Hafta İstanbul, bölgenin en büyük oyun platformu olmaya hazırlanıyor. Yeni oyunlar ve yeni teknolojiler fuarda on binlerce iddialı oyuncuyla buluşacak. Etkinlikte ayrıca, Cosplay yarışmaları ve E-Spor turnuvaları ile mücadele meydan okumalarının sahnesi olacak olan olayda oyun gelişimi semineri, teknoloji sunuları, B2B ikili iş görüşmeleri ve atölye çalışmaları yer alacak.


Details

Organizer:
Pozitif Fuarcılık A.Ş

City:
Istanbul

Venue:
CNR Expo

Address:
Cnr Ekspo Fuar Merkezi Yeşilköy-Bakırköy

Duration:
11/02/2017 - 10/05/2017

Visiting Hours:
10:00 - 20:00

Email:
tufan.vardar@cnr.net

Telephone:
902124657474

Website:
gamesweekistanbul.com

Industry Focus:

Players of all ages, technology enthusiasts, e-sports teams, investors and technology entrepreneurs and game studios, as well as winners of the gaming industry, are creating the visitor profile of CNR Games Week Istanbul.


Her yaştan oyuncu, teknoloji meraklıları, e-spor takımlarıyla birlikte yatırımcılar ve teknoloji girişimcileri ve oyun stüdyoları gibi oyun sektöründen kazanç sağlayan ve sağlamayı hedefleyenler CNR Games Week İstanbul’un ziyaretçi profilini oluşturuyor

Products Focus:

  new games, new technologies, new gadgets, dozens of events, E-sport tournaments  Also


yeni oyunlar, yeni teknolojiler, yeni gadget'lar, düzinelerce etkinlik, E-spor turnuvalarıContact us