AYSAF

Aysaf


AYSAF, AYSAD (Turkish Footwear Manufacturers Association), TASEV (Turkey Footwear Sector Research and Development Foundation) and KOSGEB (Small and Medium Scale Business Development and Support Agency), Pozitive Fair Trade Inc., a subsidiary of CNR Holding. Directorate of Management). Having played an important role in the expansion and development of the sub-sector of the footwear industry since 1988, the AYSAD Association has set a modern vision for the Turkish footwear sub-sector by collecting the sector under one roof in order to encourage business volume and AYSAD, operating in the industry sector, has a unique and different representation of the sector.


AYSAF, AYSAD (Türkiye Ayakkabı Gereçleri Üreticileri Birliği), TASEV (Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme ve Öğrenme Vakfı) ve KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Geliştirme ve Destekleme Kurumu) işbirliği ile CNR Holding'in bağlı kuruluşu olan Pozitif Fuarcılık A.Ş. Yönetim Başkanlığı). 1988 yılından bu yana, ayakkabı sektörünün alt sektörünün genişlemesinde ve geliştirilmesinde önemli bir rol oynamış olan AYSAD Derneği, iş hacmini teşvik etmek amacıyla sektörü tek çatı altında toplayarak Türk Ayakkabı alt sektörüne modern bir vizyon belirlemenin yanı sıra, sanayi sektöründe faaliyet gösteren AYSAD, yurtiçi ve yurtdışında sektörün eşsiz ve farklı temsilciliğini sürdürüyor.


Details

Organizer:
Pozitif Fuarcılık A.Ş.

City:
Istanbul

Venue:
CNR EXPO

Address:
Cnr Ekspo Fuar Merkezi Yeşilköy-Bakırköy

Duration:
11/15/2017 - 11/18/2017

Visiting Hours:
10:00 - 18:00

Email:
pinar.erdem@cnr.net

Telephone:
902124657474

Website:
cnraysaf.com

Industry Focus:

TASEV (Foundation of Turkish Footwear Sectors’ Research, Development and Education)          AYSAD (Association of TurkishFootwear Components Manufacturers) KOSGEB (Republic of  Turkey Ministry of Trade and Industry Small and Medium Enterprises Development Organization)


TASEV (Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme Eğitim Vakfı) AYSAD  (Ayakkabı Yan Sanayicileri Derneği) KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı)

Products Focus:

  • Shoes multi-shapes and colors
  • Especially for women


  • Çok şekilli ve renkte ayakkabılar
  • Özellikle kadınlar içinContact us